Skuteczna izolacja budynku
Termoizolacja ścian zewnętrznych budynku powinna nie tylko gwarantować zatrzymywanie ciepła, lecz również zapewniać odpowiednią wymianę pary wodnej. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniej jakości materiałów budowlanych. Niezwykle skuteczna okazuje się wentylowana wełna mineralna, która pozwoli wytworzyć w budynku mikroklimat wolny od grzybów oraz wilgoci. Posiada ona także właściwą strukturę, dzięki której możliwe jest przenikanie pary wodnej przez izolacje. Tym samym ściany mogą swobodnie oddychać, przez co unika się powstawania grzybów pleśni czy namnażania się roztoczy. W związku z tym wełna izolacyjna idealnie sprawdzi się zarówno w tradycyjnym budownictwie jak i w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Może być także wsparciem rekuperacji. Dodatkowo wełna elewacyjna wykorzystywana może być również w projektach renowacyjnych. Pozwala ona dowolnie kształtować charakter budynku. Jest to możliwe dzięki konstrukcji wsporczej, aluminiowej lub stalowej, ewentualnie wykonanej z elementów drewnianych.
Szerokie zastosowanie wełny elewacyjnej
Doskonałej jakości wentylowana wełna mineralna na elewacje to nowoczesny produkt coraz częściej wykorzystywany w budownictwie. Poza właściwościami termoizolacyjnymi pomaga ona zabezpieczyć budynek przed czynnikami atmosferycznymi. Wysoka wartość współczynnika pochłaniania dźwięku pozwala natomiast pozytywnie wpływać na akustykę wewnątrz pomieszczeń budynku. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku, kiedy budynek znajduje się w pobliżu dróg czy też autostrad, na których panuje duży ruch powodujący hałas. Dodatkowo wełna jest sztywna, lekka, a jednocześnie bardzo sprężysta. Dzięki czemu może idealnie dopasować się do izolowanej przegrody, zapewniając jednocześnie wygodny montaż.
Kluczowe właściwości wełny izolacyjnej
Wełna izolacyjna stworzona jest z naturalnych materiałów, głównie z kruszywa bazaltowego. Tym samym produkt ten nie traci swoich właściwości wraz z biegiem czasu. Do najważniejszych parametrów wełny należy klasa reakcji na ogień, a także wartość współczynnika przewodzenia ciepła. Są to parametry, które nie ulegają zmianie wraz z upływem czasu. Dodatkowo kluczowe jest tak że to, że wełna to materiał budowlany, który oddycha. Dzięki czemu para wodna może przenikać przez jej poszczególne warstwy, przed co nie zostaje ona wewnątrz budynku. Dlatego też ocieplenie wykonane z wełny mineralny pozwala na osiągnięcie komfortu termicznego oraz akustycznego. Dodatkowo wewnątrz domu można uzyskać stałą temperaturę, oszczędzając na ogrzewaniu.